Zabiegi - Ortopeda Wrocław - Moveo Wrocław, artroskopia, artroskopia stawu kolanowego, artroskopia kolana, ortopeda, chirurg ortopeda, chirurgia, ortopedia

Zabiegi

Zabiegi

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w przypadku doznania przez Państwa nagłego urazu, skręcenia lub złamania w obrębie kolana. Zapraszamy również kiedy trapią Państwa przewlekłe dolegliwości bólowe po urazach, ograniczenia ruchomości lub nie odzyskali Państwo swojej sprawności sprzed urazu. Wykonujemy pełną diagnostykę obrazową (RTG,USG, NMR). W niektórych przypadkach możliwe jest leczenie zachowawcze (unieruchomienie, fizykoterapia, fizjoterapia). 

Image description

W przypadku konieczności leczenia operacyjnego stosujemy:

- zabiegi artroskopowe stawu kolanowego.
- szycie uszkodzonych więzadeł (mocowanie kotwicami) oraz łąkotek.
- zabiegi mikrochirurgicznego szycia ścięgien.
- leczenie złamań w obrębie stawu kolanowego.
- rekonstrukcję więzadeł ( więzadło krzyżowe przednie oraz tylne)
- przeszczepy oraz hodowla chrząstki stawowej.
- terapia komórkowa.

Zastosowanie małoinwazyjnych technik operacyjnym skraca okres gojenia i rehabilitacji oraz umożliwia szybszy powrót do sprawności.

Operacje i zabiegi ortopedyczne

Image description

U Pacjentów z zaawansowaną chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych i biodrowych  jedną z możliwości  skutecznego leczenia, które pozwoliłoby na przywrócenie sprawności fizycznej i uwolnienie od przewlekłego bólu jest wszczepienie endoprotezy stawu. Operacje te wykonujemy z użyciem najnowszej generacji systemów do endoprotezoplastyki, w tym również endoprotez bezcementowych. Endoprotezę dobieramy indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Zapewniamy także pełny program rehabilitacyjny, w tym rehabilitację stacjonarną. Usprawnianie rozpoczynamy już od pierwszej doby po zabiegu.